Darmowe kryptowaluty

Jest kilka dróg pozyskania kryptowalut. Pokrótce przedstawiam te, z których korzystam.

Zakup na giełdzie jest jedną z najprostszych opcji. Wiąże się jednak z inwestycją. Plusem jest to, że dysponując gotówką możesz zakupić interesującą Cię ilość kryptowaluty. Pamiętaj jednak o ryzyku inwestycyjnym. Potrzebujesz również co najmniej podstawowej wiedzy aby zminimalizować ryzyko w odniesieniu do spodziewanego zysku.

Mining (tzw. kopanie) wielu kryptowalut odbywa się metodą PoW (proof of work – dowód pracy). Czyli przy użyciu CPU (procesora) lub GPU (kart graficznych). Proces wydobycia możesz wykonywać na fizycznym sprzęcie w domu.Trzeba znać język informatyczny i posiadać wiedzę na temat użytych podzespołów. Innym rozwiązaniem jest powierzenie sprzętu wyspecjalizowanej w tym temacie firmie i umieszczenie go w specjalnie do tego przeznaczonej serwerowni. Za określoną opłatę zadba ona o właściwą pracę twoich urządzeń. Ponadto firmy te posiadają najczęściej dużo niższą taryfę opłat energetycznych. Jest to ważna kwestia ponieważ wiążą się z tym znaczne nakłady związane ze zużyciem prądu. Jednocześnie sprzęt pracujący 24 godziny na dobę bardzo szybko się zużywa. Jednak główną przyczyną niepowodzeń może okazać się trudność wydobycia (kopania).Obecnie aby zaistnieć na rynku trzeba posiadać specjalistyczny sprzęt, którego zakup oscyluje w granicach kilkudziesięciu tysięcy. Możesz również za określoną opłatą dołączyć do jednej z wielu zorganizowanych kopalni, która proporcjonalnie do wpłaty dzieli się z Tobą swoimi zyskami. Możesz również korzystać z wynagrodzeń wykorzystując metodę PoS (proof of stake – dowód stawki). Jest to nadal związane ze znaczną inwestycją. Metoda pozyskania kryptowaluty metodą PoS wiąże się z uruchomieniem węzła (nood). Potrzebujesz zatem serwera pracującego 24 godziny na dobę oraz okazania dowodu stawki. Czyli musisz posiadać pewną ilość danej kryptowaluty. Najczęściej do uruchomienia węzła wymagana jest minimalna ilość danej kryptowaluty. Przykładam może być DASH, który wymaga 1000 jednostek. W dniu pisania tego artykułu (29.11.2018) wartość DASH 96.64 $. 1000 DASH x 96.64 $ = 96 640 $ ≈ 363 366 PLN (biorąc pod uwagę bessę).

W każdym z powyższych rozwiązań zwrot z inwestycji może okazać się bardzo odległy.

Nieprzypadkowo jednak otworzyłam wątek DARMOWYCH KRYPTOWALUT. Jeśli nie czujesz się jeszcze pewnie na rynkach giełdowych bądź nie chcesz inwestować w typowe wydobycie możesz zbierać jednostki kryptowalut zupełnie za darmo. Ilości są niewielkie ale rozumiejąc system możesz odłożyć sobie znaczną sumkę, którą ostatecznie wypłacisz w formie PLN, DOLARA lub EURO. Poniżej przedstawiam cały proces. Z kranami związana jestem od kilku lat. Pomimo, że nie są moimi bezpośrednimi źródłami dochodu nie zamierzam z nich rezygnować. Najpierw zaznaczę, że jest ich w sieci setki o ile nie tysiące. Tyle nie sprawdziłam, ale co najmniej kilkadziesiąt a zostałam przy kilku. Po pierwsze wiele kranów okazało się niewypłacalnymi, wiele zniknęło z rynku, a wiele zmieniło zasady wypłat podczas zbierania jednostki coina. No cóż wiedza kosztuje – mnie kosztowała bezcenny czas, ale teraz przynajmniej wiele spraw jest dla mnie jasnych. Dzielę się tą wiedzą z Tobą abyś nie musiał/a zdobywać jej po omacku płacąc bezcennym czasem. Taki jest zamysł tego bloga.

Krany płacą za różne drobne aktywności. Najczęściej za oglądanie reklam. Firmy, aby pozyskać dobrze płatnych reklamodawców potrzebują ruchu na stronie. Za ten właśnie ruch płacą. Jeśli tego typu firma utrzyma siebie i „oglądających” przez co najmniej dwa, trzy lata ma coraz większą szansę na pozostanie na rynku i rozwój. Wiąże się to z interesującymi wypłatami dla uczestników programu przy równoczesnym ich minimalnym zaangażowaniu czasowym. W związku z tym proponuję Ci pięć sprawdzonych kranów.Dzięki ich innowacyjnemu pomysłowi wprowadzenia mikroportfela zbieranie jednostek zaczęło być wydajne. Poświęcając systematycznie raz na dobę tylko 5 minut możesz zebrać znaczącą ilość jednostki. Możesz co prawda zaznaczać swoją obecność na stronie nawet co ok. 5 minut (zbierzesz wtedy jeszcze więcej), ale nie o to chodzi. Ta czynność ma nie zajmować Ci czasu ponieważ najprawdopodobniej dochód bieżący przynoszą Ci inne zajęcia. Najważniejsze jest zrozumienie, że ZBIERA SIĘ JEDNOSTKĘ (im kurs na giełdzie jest niższy tym jednostki do zebrania jest więcej). Mnie nie interesuje obecna cena tylko ilość jednostki. Odkładam ją cyklicznie na np.: portfel giełdowy BitBay lub portfel zabezpieczony Ledger’em. Ceną zainteresuję się przy znaczących wzrostach na giełdzie (np. w grudniu 2017 roku zrealizowałam kilkaset dolarów zysku).

Sprawdź jak to działa

ZAREJESTRUJ TERAZ darmowy microwallet CoinPot – tymczasowy portfel dla pobranych jednostek kryptowalut. Wejdź na stronę: https://coinpot.co/ i kliknij REGISTER

 1. Wpisz swój e-mail
 2. Wpisz swoje hasło minimum 8 znaków
 3. Powtórz hasło
 4. Obejrzyj reCAPTCHA
 5. Zaznacz, aby potwierdzić, że akceptujesz warunki korzystania z usługi
 6. Kliknij REGISTER

Adres e-mail został zarejestrowany. Kliknij CLOSE. Następnie przejdź po swojej poczty e-mail.

Kliknij w link aktywacji

Rejestracja potwierdzona – możesz się teraz zalogować SIGN IN

Zaloguj się:

 1. Twój adres
 2. Twoje hasło
 3. Obejrzyj reCAPTCHA
 4. Kliknij SIGN IN

To Twój panel główny. Będą w nim widoczne jednostki, które zbierzesz w kranach. Dodatkowo dostajesz po trzy tokeny COINPOT za każde zebrane jednostki (czyli zbierając BTC, BCH, DOGE, LTC, DASH możesz otrzymać 15 tokenów COINPOT).

I tu zaczyna się magia. Tokeny oraz każdą zebraną jednostkę możesz zamienić na inną. Pokażę na przykładzie COINPOT.  Kliknij strzałkę

Po otwarciu listy kliknij CONVERT TOKENS TO…

 1. Z rozwijanej listy wybrałam LITECOIN
 2. Ilość tokenów do wymiany
 3. Ilość LITECOIN po wymianie z tokenów
 4. Miejsce na wpisanie hasła (którym logujesz się do COINPOT)
 5. Zatwierdź klikając CONVERT

Otrzymasz informację o spodziewanej ilości waluty po wymianie. Trzeba zatwierdzić aby dokonać wymiany.

W ten sposób możesz wymienić każdą jednostkę

Otwierając listę każdej z kryptowalut znajdziesz zakładkę „do wypłaty”

Zlecając wypłatę należy uzupełnić:

 1. Adres do wpłaty (np.: giełdy BitBay, pamiętając, że każda kryptowaluta posiada własny. Tak aby nie wysłać np. LTC na adres BTC)
 2. Ilość kryptowaluty do wypłaty
 3. Hasło, którym logujesz się do COINPOT
 4. Obejrzyj reCAPTCHA
 5. Kliknij WITHDRAW

Musisz następnie przejść do swojej poczty e-mail i potwierdzić pocztę.

Pora zarejestrować krany

ZAREJESTRUJ TERAZ MOON LITECOIN

 1. Wpisz adres, którym logujesz się do COINPOT
 2. Kliknij SING IN
 1. Obejrzyj reCAPTCHA
 2. Kliknij SUBMIT

Aby odebrać jednostkę Litecoina kliknij CLAIM NOW. Następnie obejrzyj reCAPTCHA

Do 1805 litoshi dołączono tym razem 16 % bonusu, co dało łączną ilość 2094 litoshi.

 • Przybywa 1% z każdym dniem systematycznego oglądania
 • Przybywa 1% z każdym nowym poleconym
 • Mystery bonus to bonus niespodzianka od 1% do 100%

Ponadto otrzymujesz 25% -50% z tego co zainkasowała osoba z Twojego polecenia i 1 COINPOT TOKEN.

Wszystkie powyższe informacje są identyczne dla pozostałych kranów

ZAREJESTRUJ TERAZ MOON BITCOIN

ZAREJESTRUJ TERAZ MOON DOGECOIN

ZAREJESTRUJ TERAZ MOON DASH

ZAREJESTRUJ TERAZ MOON CASH